Hugo Boss - od mundurów SS do eleganckich garniturów.

Hugo Boss - od mundurów SS do eleganckich garniturów.

1 czerwca 2011, BOSS Orange, HUGO, Hugo Boss, BOSS Black, BOSS Green

Linki sponsorowane

Dzisiaj marka Hugo Boss jest znanym światowym imperium mody, które posiada około 5 tysięcy sklepów w 102 krajach świata, a roczny obrót ich to więcej niż pół miliarda amerykańskich dolarów. Jednak nie było tak zawsze. Na początku był jeden mężczyzna. Mężczyzna, który ze swojego imienia stworzył jedną z najbardziej znanych odzieżowych marek dla mężczyzn, która oferuje także kolońskie wody, dodatki a od pewnego czasu także modę damską. Jest to jedna z najmodniejszych marek w historii.

Hugo Boss - od mundurów SS do eleganckich garniturów. (http://www.luxurymag.pl)

Hugo Boss założył swoją firmę w 1923 roku w niemieckim Metzingen (gdzie nadal znajduje się jej siedziba), w małym mieście leżącym na północy od Stuttgartu. Szybko jednak z powodu złej ekonomicznej sytuacji Niemiec zbankrutował, w roku 1930. Rok później rozkręcił ponownie swój interes i stał się członkiem nazistowskiej partii. Ze wzrostem siły Hitlera, interes Hugo Bossa rozkręcał się i szybko stał się on dostawcą i producentem uniformów dla oddziałów SS i SA. Po porażce Hitlera, w 1945 roku, Hugo Boss został obwiniony za udział w nazistowskiej partii, dostał za to finansową karę. Hugo Boss umarł trzy lata później, w 1948 roku, a jego firma przetrwała i wciąż funkcjonuje. Odeszła od wyrobu uniformów na rzecz męskiej mody. Zaczęła tworzyć męską modę w idealnym momencie, bowiem wtedy zaczęła się dopiero tworzyć moda męska, co marka Hugo Boss świetnie wykorzystała. W latach 60–70-tych stała się marka Hugo Boss synonimem wysokiej jakości ubrań męskich.

Hugo Boss - od mundurów SS do eleganckich garniturów. (http://www.luxurymag.pl)

Z biegiem czasu firma Hugo Boss zaczęła rozszerzać swoją ofertę i projektować sportowe i nieformalne ubrania. W 1993 roku, w 70 rocznicę powstania marki, firma na targ wprowadziła swoje pierwsze perfumy, natomiast pod koniec 90-tych lat zaczęła także produkować ubrania dla kobiet.

Dzisiaj męskie ubrania są wyrabiane w kilku „pod-markach“. Pierwsza to BOSS Black, która oferuje szerokie spektrum eleganckiej, biznesowej mody, nieformalne oraz sportowe ubrania. Następnie BOSS Orange, oferuje nieformalne trendy ubrań, które są idealne na co dzień. Następnie BOSS Green, którą docenią miłośnicy zielonych trawników. Dla tych, którzy wymagają niezwykłych materiałów i ekskluzywności, jest „pod-marka“ BOSS Selection. Dla pewnych siebie mężczyzn, którzy chętnie łączą kreatywność z indywidualnością, jest niekonwencjonalna HUGO. Marki BOSS Orange, BOSS Black, HUGO zawierają zarówno kolekcje damskie jak i męskie (ubrania, perfumy, dodatki).

Marka Hugo Boss jest stworzona dla tych, którzy cenią wyjątkowość, luksus i wysoką jakość.

Hugo Boss - od mundurów SS do eleganckich garniturów. (http://www.luxurymag.pl)

Źródła: www.hugoboss.com , http://www.no1-in-beauty.com/ ugo_boss.htm …

Autorem artykułu jest Beata B.. Artykuł znajdziesz w kategorii projektanci mody.