Rajstopy coraz bardziej trendy!

Rajstopy coraz bardziej trendy!

14 kwietnia 2011, rajstopy, pończochy, Mango, Bellinda, Calzedonia

Linki sponsorowane

Rajstopy są wciąż modnym dodatkiem. Najczęściej kobiety noszą je w kolorze ciała, ale jeśli jesteś odważna to pewnie nie raz włożyłaś już je w innym, odważniejszym kolorze, bądź też zdobione ciekawymi wzorami. Zaczyna być chłodno, dlatego też przyjdzie czas rajstop. Jeśli odpowiednio pod względem kolorystyki dopasujesz je do reszty ubrania, wytworzysz oryginalny styl. W tym roku rajstopy i pończochy są bardzo popularne, dlatego też nie miałabyś zwlekać z kupnem tego typu dodatku. Zanim jednak pobiegniesz do sklepu by wybrać rajstopy dla siebie – przeczytaj kilka zdań o ich historii.

Historia nylonu

Firma DuPont po raz pierwszy przedstawiła światu swój wynalazek – nylonowe włókno, w 1939 roku w Nowym Jorku. W rzeczywistości pierwsze dwie litery – ny – oznaczają właśnie New York, a kolejne – lon – oznaczają London (Londyn). Jako że z początku firma nie wiedziała jak wykorzystać swój wynalazek – postanowiono syntetyczne włókna wykorzystać jako konkurencję dla jedwabnych pończoch. Pamiętnego dnia, 15 maja 1940 roku, nylonowe pończochy były sprzedawane w sklepach w całych Stanach Zjednoczonych. W ciągu 4 pierwszych dni sprzedaży, zostały sprzedane wszystkie wyprodukowane pończochy nylonowe, czyli 4 miliardy par!

Rajstopy coraz bardziej trendy! (http://www.luxurymag.pl)

Gdzie można kupić naprawdę ładne rajstopy?

Międzynarodowa firma Calzedonia, znana z elegancji i wysokiej jakości, oferuje przede wszystkim nowoczesną bieliznę, kostiumy kąpielowe, pończochy i dodatki za ceny dostępne dla większości klientów. Na polski targ Calzedonia weszła dość niedawno, ale od razu z dużymi perspektywami. Powstawało coraz więcej firmowych butików, w efekcie czego w prawie każdym centrum handlowym można taki spotkać. Pończochy Calzedonia są wyjątkowo piękne, ponadto jest w czym wybierać. Chcesz pończochy z kwiecistymi wzorami? albo też w metalicznym kolorze? bądź też z jakimś nietypowym wzorem? Znajdziesz to w Calzedonia!

Marek produkujących rajstopy i pończochy jest wiele. Na przykład Bellinda, marka pończochowych produktów, która została założona w 1950 roku, a w 2000 roku przedstawiła swoją pierwszą kolekcję damskiej i męskiej bielizny. Od 1991 roku, Bellinda dostępna jest w środkowej i wschodniej Europie, a do najważniejszych w tym rejonie rynków, należą: rynek polski, czeski, słowacki, węgierski.

Ponadto jest też marka odzieżowa Mango, która jest znanym producentem i dystrybutorem ubrań i dodatków dla kobiet. Marka ta założona była w Barcelonie, a dzisiaj posiada już około 850 sklepów na całym świecie. W sklepach Mango możesz kupić rajstopy o przeróżnych wzorach i kolorach.

Rajstopy coraz bardziej trendy! (http://www.luxurymag.pl)

Rajstopy do mini spódniczki

Do mini możesz wybrać bez obaw wzorzysty model rajstop, jednakże pod warunkiem że mini jest prosta i nie jest wzorzysta. Do pracy, wybierz raczej przezroczyste i gładkie rajstopy. Na imprezę czy przyjęcie, możesz sobie pozwolić na wzór w czarnym lub innym ciemnym kolorze. Możesz też wypróbować kabaretki, ale pamiętaj że musisz wybrać odpowiednie do tego ubranie.

Pończochy i kozaki?

Jeśli Twoje kozaki są dwukolorowe, dobierz rajstopy do jaśniejszej barwy z kozaków. Do szerszych kozaków pasują rajstopy wzorzyste, a do wąskich, obcisłych na łydce kozaków – rajstopy proste, bez wzoru.

Najważniejsze jest to, abyś czuła się w swoich rajstopach dobrze. Nie zapomnij o tym, że bardzo praktyczne stały się ostatnio pończochy z podwiązkami. Aby optycznie wyszczuplić nogi, wybierz rajstopy prążkowane. Pończochy w tym samym lub podobnym kolorze co ubrania mogą zdziałać cuda!

Calzedonia

Rajstopy coraz bardziej trendy! (http://www.luxurymag.pl)Rajstopy coraz bardziej trendy! (http://www.luxurymag.pl)Rajstopy coraz bardziej trendy! (http://www.luxurymag.pl)

Źródła: www.calzedonia.com , www.bellinda.com , www.mango.com , Wikipedia

Autorem artykułu jest Ivana H.. Artykuł znajdziesz w kategorii dodatki.