Jak nosić paski? Wielki trend wiosny 2011

Jak nosić paski? Wielki trend wiosny 2011

5 maja 2011, ubrania w prążki, prążki, ubrania w paski, pasy, wiosna 2011, trendy

Linki sponsorowane

Na wybiegach projektanci w kolekcjach na wiosnę i lato 2011 zaserwowali jeden bardzo wyraźny trend. Są tym trendem paski, i to we wszystkich możliwych odmianach: cienkie, grube, poziome, pionowe i mieszane. W tym roku obowiązuje tylko jedno prawo: czym wyraźniejsze są paski – tym lepiej. Żywe kolory jednoznacznie wiodą prym wiosną i latem, a w ubraniach w paski możesz wyglądać w nich jak nigdy wcześniej!

Jeśli tak samo jak większość z nas nie posiadasz idealnej sylwetki, właśnie ten trend jest dla Ciebie idealny. Za pomocą pasków i kilku podstawowych zasad, zakryjesz niedostatki i uwydatnisz swoje atuty. W tym artykule zapoznasz się z trendami pasków na ubraniach, a ja poradzę Ci jak je nosić, by wyglądać na ulicy olśniewająco!

Jak nosić paski? Wielki trend wiosny 2011 (http://www.luxurymag.pl)

Jakie paski nosić?

Paskowy trend jest bardzo uniwersalny, pasuje w każdym wieku i na każdą okazję. Jeśli oczywiście wybierzesz te odpowiednie prążki. Poziome praski mają klasyczny charakter, czym są cieńsze, tym bardziej elegancko wyglądają, pasują więc nawet do pracy. Wszyscy dobrze wiemy, że poziome paski jednak optycznie poszerzają postawę, na co nie każda z nas może sobie pozwolić. Z drugiej strony potrafią one z chłopięcej sylwetki stworzyć seksowne, bardziej pełne kształty. Małym kobietom, które chciałyby optycznie się „zwiększyć“, pomogą pionowe paski. Przed kupnem paskowanej koszulki czy topu czy sukienki, wziąć musisz pod uwagę swoje proporcje.

Jak nosić paski? Wielki trend wiosny 2011 (http://www.luxurymag.pl)

Co się tyczy kolorów, w tym roku wiodą prym: różowy, pomarańczowy, czerwony. Dla bardziej puszystych jednak proponuję mniej wyraziste i rzucające się w oczy kolory. Wszystkim gorąco polecam marynarski styl, klasyczną niebiesko-białą kombinację, która w tym roku także jest bardzo modna.

Jak nosić paski? Wielki trend wiosny 2011 (http://www.luxurymag.pl)

Na wybiegach w tym roku widzieliśmy niewyobrażalną wcześniej grę z paskami. Łączenie poziomych z pionowymi, cienkich z grubszymi, bądź mieszanie pasków z kropkami lub kwiecistymi nadrukami. Jakkolwiek te kombinacje wyglądają na wybiegu stylowo, na codzienne noszenie raczej nie są dobrym pomysłem, a mało która z nas potrafi różne wzory skomponować w tak idealny wygląd jak projektanci mody. Jedno ubranie w paski w całym zestawie wystarczy, inaczej grozi Ci podobny wygląd do klauna, czego z pewnością sobie nie życzysz.

Jak nosić paski? Wielki trend wiosny 2011 (http://www.luxurymag.pl)

Prawdziwym hitem, w którym niedawno przedstawiła się pierwsza dama Stanów Zjednoczonych – Michelle Obama, są sukienki w paski. Latem będzie to jeden z najbardziej praktycznych i atrakcyjnych elementów garderoby, dlatego też kupno już teraz – nie jest wcale złym pomysłem.

Jak nosić paski? Wielki trend wiosny 2011 (http://www.luxurymag.pl)

Lato co prawda jest jeszcze daleko, poranki są chłodne co nam o tym przypomina. Dlatego też warto się zaopatrzyć np. w prążkowany sweter, który zagrzeje nas a wykorzystamy go na wiele okazji. Jeśli preferujesz kobiecy styl, a nie potrafisz odważyć się na spódnicę w paski – nie bój się jej dopełnić zabawnymi podkolanówkami w paski, które dodadzą Twojemu wyglądowi trochę humoru.

Ubrania w paski zapełniają powoli lady w sklepach, dlatego też nie wahaj się przed zakupem. Słońce już nam powoli ukazuje swoją siłę, dlatego też wkrótce wykorzystasz koszulki i sukienki w paski.

Źródła: www.polyvore.com , Thinkstock

Autorem artykułu jest Jana K.. Artykuł znajdziesz w kategorii odzież damska.