Trendy w modzie a lata 70-te

Trendy w modzie a lata 70-te

2 maja 2011, lata siedemdziesiąte, lata 70-te, moda lat 70-tych, styl hippie, styl disco, styl punkowy, moda punk

Linki sponsorowane

Po latach 60-tych, z bardzo figlarnymi trendami, nastąpiły lata 70-te. Czym się charakteryzowały? Początek lat 70-tych to były nawiązania do lat 60-tych. Nosiło się mini, „dzwony“, a modne były także ubrania w stylu hippie – unisex. To się jednak szybko zmieniło. Szybko pojawiły się buty na platformie, która przeważnie miała wysokość 5–10 centymetrów. Nosiły je i kobiety – i co ciekawe – mężczyźni. Z ubrań dla kobiet dalej popularne były spodnie „dzwony“ z jeansu bądź też bawełny. Ten styl był znany z filmu „Gorączka sobotniej nocy“, w którym główną rolę grał John Travolta. Ten „disco look“ charakteryzował się trzyczęściowym ubraniem dla mężczyzn i sukienkami dla kobiet. Styl ten był popularny aż do czasu, gdy zastąpiła go punkowa kultura i moda a także spodnie z wąskimi nogawkami. Buty na platformach były zastąpione butami z gołą piętą, zapinane na kostce.

Trendy w modzie a lata 70-te (http://www.luxurymag.pl)

Początek lat 70-tych

Początek lat 70-tych znany jest z sukienek o długości do połowy łydki lub do kostek. Te noszone były głównie w 1970 i 1971 roku. W 1971 roku modne stały się również bardzo wąskie i obcisłe spodnie, które były ulubioną częścią garderoby. Kobiety nosiły je wysokie do pasa, bądź też rozszerzane satynowe spodnie i dżinsy, obcisłe topy, zamszowe sukienki. Od czasu do czasu kobiety ozdabiały swój wygląd boa lub turbanem na głowie. Mężczyźni ubierali srebrne ubrania w stylu astronauty, satynowe marynarki, dżinsy i spodnie z szerokimi nogawkami lub też zamszowe spodnie. Środek lat 70-tych objawiał się w stylu plisowanych spódnic, wyszywanych motywów i kwiecistych wzorów.

Trendy w modzie a lata 70-te (http://www.luxurymag.pl)

Późne lata 70-te

W późnych latach 70-tych moda była pełna disco stylu. Właściwie to każdy styl ubierania miał dyskotekowe motywy. Mężczyźni nosili garnitury w różnych kolorach. Szerokie były nogawki i rękawy. Popularne zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn stały się kombinezony na zamek błyskawiczny. Ubrania inspirowane były nowoczesnym tańcem. Na końcu lat 70-tych noszone były spódnice z rozporkiem, jedwabne topy, topy z frędzlami. Modne stały się buty z niską platformą a wysokim obcasem.

Trendy w modzie a lata 70-te (http://www.luxurymag.pl)

Nawet jeśli na pierwszy rzut oka nie musi być to widoczne, to moda często połączona jest z politycznymi sytuacjami (np. styl Hippisów w latach 60-tych). W 70-tych latach narodził się punk styl. Metalowe elementy w nosie i uszach stały się ozdobami i biżuterią. Noszono podziurawione jeansy, dziurawe koszulki, skórzane kurteczki i asymetryczne fryzury. Punk jako styl był wniesiony do mody przez Vivienne Westwood i jej partnera Malcolma McLarena.

Lata 70-te, tak samo jak 60-te, odzwierciedlały w modzie atmosferę tamtych czasów i sytuację ekonomiczną. Początek lat 70-tych miał jeszcze wiele wspólnego ze stylem hippie, później zmieniał się w modę disco, a na końcu lat 70-tych przerodził się w styl punkowy.

Źródło , www.imdb.com , Hemer / iStockPhoto / Thinkstock

Autorem artykułu jest Lenka K.. Artykuł znajdziesz w kategorii pozostałe oraz sekcji trendy w modzie na wiosnę, letnia moda, trendy w modzie na jesień i zimowe modne trendy.