Chcesz poczuć Woodstock? Moda Hippie

Chcesz poczuć Woodstock? Moda Hippie

7 czerwca 2011, moda hippie, dżinsy dzwony, styl hippie, odzież hippie

Linki sponsorowane

Na początek należy powiedzieć, z czego wywodzi się słowo hippie. Pochodzi od wyrażenia to be hip – iść z prądem, żyć chwilą, kochać życie. Tego wyrażenia często używała beat generacja w latach 50-tych.

Sam ruch hippie zrodził się w połowie lat 60-tych w USA, jako protest przeciwko społecznym normom, konserwatyzmowi, politycznym walkom. Ideały hippies to była swoboda, pokój, wolność, miłość i tolerancja wszystkich ludzi, bez względu na rasę. Miejscem centralnym ruchu hippisowskiego było San Francisko, gdzie ruch miał swój początek. Hipisi starali się nie zwracać uwagi na rzeczy materialne, nie dążyć do ich posiadania, chcieli żyć w zgodzie z naturą i przyrodą, używać życia – zamiast wciąż do czegoś dążyć.

Tak samo jak do życia, hipisi podchodzili do ubrań, wytworzyli swój własny świat pełen żywych kolorów.

Chcesz poczuć Woodstock? Moda Hippie (http://www.luxurymag.pl)

Istnieją dwa detale, bez których w żadnym przypadku hipis się nie obejdzie: znak pokoju, jako symbol przeciwko walce w Wietnamie oraz kwiaty. Te dwa motywy są połączone ze sobą. Kwiaty hipisi nosili za uchem, we włosach, ale był to też główny motyw ubrań. Stąd też ich przezwisko – dzieci kwiatów oraz jedno z głównych haseł hipisów: Flower Power. Znak pokoju objawia się we wszystkich możliwych wersjach, np. wisiorki, kolczyki, pierścionki, lub też własnoręcznie narysowany na koszulce lub sukience.

Chcesz poczuć Woodstock? Moda Hippie (http://www.luxurymag.pl)

Wiele rzeczy, które nosili hipisi były unisex. Ulubionym ubraniem hipisów był dżinsy, a przede wszystkim dżinsy „dzwony“ z grubym paskiem. Mężczyźni i kobiety nosili też krótkie koszulki nad pępek. Zimą nosili grube plecione swetry.

Chcesz poczuć Woodstock? Moda Hippie (http://www.luxurymag.pl)

Kobiety nosiły przewiązane w pasie sukienki i spódnice. Spódnice były długie i zwiewne, łączono je z prostymi sandałami, albo też były krótki mini, do których hipiski wkładały kozaki. Często też nosiło się bluzki, sukienki bez ramiączek, zawinięte na piersiach. Mężczyźni lubowali się w luźnych koszulkach, skórzanych marynarkach i lenonkach- okularach przeciwsłonecznych – których określenie pochodzi od najbardziej znanego symbolu hipisów Johna Lennona. Poza bawełnianymi materiałami bardzo często hipisi nosili ubrania z naturalnych tkanin, np. lnu itd.

Chcesz poczuć Woodstock? Moda Hippie (http://www.luxurymag.pl)

Jako dodatki noszono długie kolczyki z koralami, łańcuszki na kostce, talizmany i dziesiątki bawełnianych bransoletek. Ludzie często tworzyli je sami, w domu i darowali je innych jako symbol przyjaźni lub miłości.

Chcesz poczuć Woodstock? Moda Hippie (http://www.luxurymag.pl)

Kolejnym znakiem, który pojawiał się w modzie hipisów były frędzle – na wszystkich częściach garderoby: na torebkach, koszulkach, spodniach, kurtkach itd. Hipisi często nosili patchworkowe ubrania, wyszywane lub plecione ubrania. Niektóre dziewczyny wszywały sobie do dżinsów klin z materiału w kwiaty. Z butami wielu problemów hipisi nie mieli, albo chodzili boso, albo nosili zwykłe sandały. Lubili szaliki, spinki do włosów w kształcie kwiatów. Mężczyźni nosili wąsy i brody – ale nie dbali o nie i ich nie poprawiali. W ramach powrotu do naturalności, kobiety w ogóle się nie malowały.

Chcesz poczuć Woodstock? Moda Hippie (http://www.luxurymag.pl)

Muzyka była dla hipisów bardzo ważna, ich symbolem był kochany John Lennon, Janis Joplin, The Who lub Jimi Hendrix. Ich ulubionym zespołem byli też The Beatles, ich piosenka „All you need is love“ stała się jednym z ich sloganów.

Nie zapomnijcie: Chcesz poczuć Woodstock? Moda Hippie (http://www.luxurymag.pl) Zasoby: www.polyvore.com

Autorem artykułu jest Milena M.. Artykuł znajdziesz w kategorii buty, obuwie, dodatki, odzież damska, odzież męska i torebki i torby oraz sekcji trendy w modzie na wiosnę, moda i lato, moda i jesień i moda i zima.