Męskie skórzane spodnie - tak czy nie?

Męskie skórzane spodnie - tak czy nie?

14 lipca 2011, odzież motocyklistów, moda gotycka, sztuczne skóry, Prada, Gucci, skórzane spodnie, spodnie męskie

Linki sponsorowane

Męskie skórzane spodnie są przede wszystkim przeznaczone dla motocyklistów lub metalowców albo też ludzi z subkultury goth. Wiele ludzi uważa ludzi w skórzanych spodniach za niezwykłych i dziwnych, ale w rzeczywistości są to przede wszystkim ludzie mający swój własny styl i dobru gust.

Prawdą jest, że z damskimi skórzanymi spodniami sytuacja w ostatnich latach uległa zmianie. Są coraz bardziej popularne. Jednak panowie mieszkający w Polsce wciąż nie są zwykli na noszenie skórzanych spodni. Za granicą już rozpoczęła się era męskich skórzanych spodni, produkują je znane na całym świecie marki, np. Prada lub Gucci. Noszą je znani z kina czy świata muzyki artyści (nie mówię tu o rockowych gwiazdach, które dawno już zakładały taką odzież). Do gwiazd, które noszą skórzane spodnie w ostatnich czasach należą np.: Enrique Iglesias, Brad Pitt czy Orlando Bloom. Osobiście w skórzanych męskich spodniach widzę hit przyszłych pięciu lat. Nie tylko za granicą ale też w naszym kraju.

Bardzo ważny jest w męskich skórzanych spodniach materiał. Oczywiście wiadomo, że są szyte ze skóry, ale chodzi o to jaki to rodzaj skóry. Najczęściej używa się do produkcji spodni skórzanych skórę wołową, która jest bardzo łagodna a przy tym bardzo wysokiej jakości. Kup klasyczne, skórzane spodnie a będziesz pewien, że produkt z tej skóry wytrzyma piekielnie długo. Spodnie skórzane można także wyrabiać z innych skór. Można też je szyć z sztucznej skóry, ale ich wytrzymałość jest o wiele mniejsza. Cena także jest mniejsza, więc u wielu osób z tego właśnie powodu sztuczna skóra wygrywa.

W stylu gothic

Moda gotycka wytworzyła się w czasach gotyku i renesansu. Je często określana jako depresyjna, smutna, ciemna ale też romantyczna. Hołduje takim kolorom jak czarny, czerwony, purpurowy, ciemno niebieski. U kobiet gotycką modę reprezentują gorsety, spódnice z koronki, a u panów czarne koszulki i skórzane spodnie. Większość tych spodni produkowana jest z wysokiej jakości skóry, która przeważnie ma czarny kolor. Spodnie te mogą być gładkie, bez dodatków, albo też zdobione. Np. mogą mieć przeszywane kolana, sznurowane nogawki, lub sznurowane w pasie, co zagwarantuje temu kto je nosi, że będą leżeć idealnie. Niektóre spodnie są też zdobione metalowymi elementami, zamkami lub guzikami. Te skórzane spodnie możesz kupić nawet jak nie jesteś fanem gotyku i nie słuchasz gotykiem czy metalowej muzyki. Jeśli dobrze dobierzesz bluzkę, dodatki i akcesoria, będą do Ciebie pasować jak ulał.

Męskie skórzane spodnie - tak czy nie? (http://www.luxurymag.pl)

Moto styl

Dla motocyklistów skórzane spodnie nie są najlepszym ubraniem bez powodu. Skóra jest wysokiej jakości materiałem i bardzo ciężko ją uszkodzić. Ważne jest także to, że wygląda bardzo charakterystycznie i nietypowo. Niektórzy motocykliści mają spodnie skórzane specjalnie przygotowane na wypadek gdyby mieli wypadek. Nawet w tym wypadku nie zapomina się na piękno mody, dlatego też często spodnie motocyklistów są zdobione np. sznurowaniami czy ćwiekami. Bardzo ładnie prezentują się także te, które mają różne symboliczne wzory.

Męskie skórzane spodnie - tak czy nie? (http://www.luxurymag.pl)

Źródła: www.2hmoto.cz www.metalshop.cz www.polyvore.com

Autorem artykułu jest Milena M.. Artykuł znajdziesz w kategorii odzież męska.