Suknie w antycznym stylu

Suknie w antycznym stylu

1 września 2011, styl bogini, długie suknie, antyczny styl, styl grecki, styl rzymski, antyczne suknie

Linki sponsorowane

Bale, wesela, śluby, letnie bankiety – są sytuacjami na które można włożyć suknie w antycznym stylu. Będziesz w nich wyglądać jak prawdziwa gwiazda. A właściwie jak bogini, w końcu na nich te sukienki są wzorowane. Czasami są bardziej trendy, czasami mniej, ale nigdy nie będą złe na taką okazję. Teraz latem styl antyczny jest wyjątkowo trendy.

Suknie w antycznym stylu (http://www.luxurymag.pl)Suknie w antycznym stylu (http://www.luxurymag.pl)

Jeśli nie jesteś pewna, jak dokładnie wyglądają sukienki w stylu starożytnej Grecji czy Rzymu, trochę Ci je przybliżę. Chodzi o długie suknie sięgające nieraz do ziemi, w większości przypadku bez ramiączek lub przez jedno ramię. Oczywiście objawiają się w wielu nowoczesnych wariantach, np. w długości do nad kolano. Cechują się wolnym, luźnym krojem, dlatego też efektywnie ukryją dodatkowe kilogramy. Dzięki przewiewnym materiałom z których są przeważnie szyte, nie musisz się bać tej sukienki nawet w gorące dni.

Suknie w antycznym stylu wyglądają pięknie i w łagodnych, niewyraźnych kolorach, np. w białym, waniliowym, jasno szarym czy orzeszkowym. Interesujący może być jednak także wariant turkusowy, czarny lub niebieski. Często są zdobione kamyczkami w okolicach dekoltu lub pasa.

Suknie w antycznym stylu (http://www.luxurymag.pl)Suknie w antycznym stylu (http://www.luxurymag.pl)Suknie w antycznym stylu (http://www.luxurymag.pl)

Czym dopełnić suknię inspirowaną rzymskim lub greckim stylem? Tu się ukazuje kolejna zaleta antycznego stylu – który w odróżnieniu od innych wygląda cudownie nawet w płaskich sandałkach. Perfekcyjnym wyborem są np. buty „gladiatorki“, lub inne proste, paskowe buciki. Nie musisz się bardzo zastanawiać nad wyborem obuwia, bowiem przeważnie antyczne suknie są bardzo długie i butów prawie nie widać.

Suknie w antycznym stylu (http://www.luxurymag.pl)Suknie w antycznym stylu (http://www.luxurymag.pl)

Co się tyczy biżuterii, nie potrzeba ich za wiele. Nie polecam niczego wyraźnego na kark, prostota i elegancja tych sukni zrobi swoje i bez naszyjnika. Przeciwnie w przypadku bransoletek: możesz bardzo hojnie ozdobić nadgarstek czy ramię bransoletkami. Cały strój dopełnij odpowiednią fryzurą. tutaj najlepiej zostawić włosy rozpuszczone, które można lekko zaczesać do tyłku i zapiąć je spinką. Możesz też zaczesać je za pomocą opaski w kolorze sukni.

Suknie w antycznym stylu (http://www.luxurymag.pl)Suknie w antycznym stylu (http://www.luxurymag.pl)

Antyczne suknie nie były jedynie noszone przez starożytne boginie lub gwiazdy czerwonego dywanu. Do swojej szafy możesz je spokojnie wsadzić i Ty. Dzięki nim zabłyśniesz i ukażesz swój dobry gust na ważnych spotkaniach. Poza tym kto by nie chciał wyglądać jak bogini?

Źródło: www.shopstyle.co.uk, Brand X Pictures / Thinkstock

Autorem artykułu jest Milena M.. Artykuł znajdziesz w kategorii odzież damska.