Marynarski styl: T-shirty, stroje kąpielowe, sukienki, płaszcze i czapki

Marynarski styl: T-shirty, stroje kąpielowe, sukienki, płaszcze i czapki

1 marca 2011, marynarski styl, paski, sukienki, płaszcze, czapki, stroje kąpielowe, t-shirty, koszulki

Linki sponsorowane

Istnieje kilka rodzajów ubrań, które z biegiem czasu stały się modnymi evergreenami i są zawsze na topie. Poza białymi koszulami, małymi czarnymi są to także marynarskie ubrania. W tej przeważnie niebiesko-białej kombinacji znajdziesz wszystko – od koszulek, przez marynarskie stroje kąpielowe aż po marynarskie płaszczyki. Z nadchodzącą ciepłą pogodą będziemy coraz częściej oglądać ten styl w sklepach, a takie ubrania w naszej szafie nigdy nie znikną.

Marynarski styl: T-shirty, stroje kąpielowe, sukienki, płaszcze i czapki (http://www.luxurymag.pl)

Skąd wziął się marynarski wzór?

Kto inny mógł po raz pierwszy zaproponować marynarskie ubrania, jak nie jedna z największych ikon mody – Coco Chanel. W 1917 roku po raz pierwszy zaoferowała swoim klientom koszulkę z tym wzorem a do tej pory marynarskie ubrania nie wyszły z mody. Uwielbiły go kobiety na całym świecie a projektanci każdego roku wracają do niego w swoich kolekcjach, proponując jego najróżniejsze odmiany. Marynarski styl jest jednym z najważniejszych w całej historii mody.

Marynarski styl: T-shirty, stroje kąpielowe, sukienki, płaszcze i czapki (http://www.luxurymag.pl)

Klasyczny i współczesny model

Marynarski wzór nie pojawia się tylko na koszulkach. Świetnie wyglądają marynarskie sukienki, marynarskie płaszcze, czapki czy stroje kąpielowe. Zależy to wszystko od Twojego stylu a także pogody. Początkowo ten styl miał być reprezentowany niebieskimi paskami na białym tle. Z biegiem czasu doszło do różnych zmian, pojawiły się nowe wariacje, np. czarne czy czerwone paski. Najnowsze modele to koszulki z marynarskim stylem wysadzane cekinami czy innymi dodatkowymi elementami.

Marynarski styl: T-shirty, stroje kąpielowe, sukienki, płaszcze i czapki (http://www.luxurymag.pl)

Jak nosić marynarskie ubrania?

Ten styl idealnie pasuje do innych stylów. Właściwie może nosić go każdy. Jednak nie możemy zapominać o tym, że poziome paski optycznie poszerzają sylwetkę.

• Klasycznie – ubierz marynarską koszulkę a do niej dżinsy. Na nogi ubierz baleriny bądź sandały. Ten styl stał się sławny dzięki Brigitte Bardot. • Rockowo – kamizelkę w paski połącz z krótkimi dżinsowymi spodenkami a całość dopełnij torebką. Styl idealny na letni festiwal. Fanką takiego stylu jest Kate Moss. • Romantycznie – Marynarskie sukienki bądź spódniczki w kombinacji z kolorową torebką będą wyglądać bardzo kobieco i łagodnie. Włosy ozdób opaską, wykorzystaj bransoletkę, zabaw się z dodatkami. • Glamour – ubierz białe spodnie lub dżinsy, na nogi włóż szpilki a wg. uznania wykorzystaj albo marynarski pasek i torebkę albo koszulkę, do tego załóż jednokolorowy prosty żakiet i w taki oto sposób stań się Glamour

Marynarski styl: T-shirty, stroje kąpielowe, sukienki, płaszcze i czapki (http://www.luxurymag.pl)Marynarski styl: T-shirty, stroje kąpielowe, sukienki, płaszcze i czapki (http://www.luxurymag.pl)

Marynarski styl jest najbardziej widoczny latem i wiosną, jednak nie znaczy to że w innych porach roku nie można go wykorzystać. W chłodniejszych porach można włożyć marynarską czapkę czy płaszcz. Nie powinnaś tego trendu przeoczyć. Jeśli z powodu swojej sylwetki obawiasz się poziomych prążków, spróbuj na przykład dodatków z tym wzorem – butów, torebki, paska. Marynarskie ubrania pasują naprawdę każdemu.

Źródła: www.polyvore.com , Hemer / Thinkstock

Autorem artykułu jest Jana K.. Artykuł znajdziesz w kategorii odzież damska.