Louis Vuitton vs. Louis Vuitton, czyli jak odróżnić produkt oryginalny od produktu podrobionego.

Louis Vuitton vs. Louis Vuitton, czyli jak odróżnić produkt oryginalny od produktu podrobionego.

14 marca 2011, Monogram Multicolor, Monogram Canvas, Louis Vuitton, torebki Louis Vuitton

Linki sponsorowane

Najpierw próbowałam napisać mały profil marki Louis Vuitton, ale jednak jest ich wszędzie tyle, że cały czas przy przemyśleniach nad artykułem zatrzymywałam się nad fenomenem skali podróbek produktów w stosunku do oryginałów.

Louis Vuitton jest bezspornie najbardziej znanym producentem damskich luksusowych torebek i walizek na świecie. Dostał się też niestety na początek listy najczęściej podrabianych produktów na świecie.

Niestety co jest niekorzystne dla marki Louis Vuitton – na ulicach widać głównie podróbki a nie oryginały. Szczególnie w przypadku torebek z kolekcji Monogram Canvas bądź Monogram Multicolor, które chętnie noszone są przez kobiety.

Jak odróżnić podróbkę Luis Vuitton od oryginalnego produktu Luis Vuitton? Nie da się tego dokładnie opisać. Powód jest prosty – oszuści mają coraz lepsze techniki podrabiania produktów. Ponadto ilość podróbek trafiających na rynek stale rośnie – przez co rośnie też liczba podróbek Luis Vuitton. Ogólnie można rozpoznać produkt Louis Vuitton według kodu paskowego na metce, który jest wszyty do wnętrza torebki. Nie wiem dokładnie jak, ale chyba nie jest ciężko podrobić kawałek materiału z kodem.

Ale bez obaw, ten artykuł ma sens i z pewnością po przeczytaniu niektóre z Was będą wiedziały na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie torebki Louis Vuitton.

Najważniejsze jest według mnie to by wybrać odpowiedniego sprzedawcę. Chyba jasne jest to, że na targu oryginalnego Louisa Vuitton nie kupimy. Natomiast w butiku w centrum Warszawy, czy w stolicach Europy, w eleganckich sklepach nie musimy się raczej obawiać oszustwa.

Gorzej jest przy kupnie przez internet, co w dzisiejszych czasach jest coraz częściej wykorzystywaną formą zakupów.

Louis Vuitton vs. Louis Vuitton, czyli jak odróżnić produkt oryginalny od produktu podrobionego. (http://www.luxurymag.pl)

A teraz do rzeczy. Przy kupnie przez internet, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na cenę. Torebki Louis Vuitton sprzedawane są od 2 tysięcy złotych aż po 15 tysięcy złotych. Tańsze naturalnie są starsze kolekcje z materiału, a droższe nowe kolekcje i kolekcje skórzane. Oczywiście nie mówimy tu o stałych kolekcjach czy limitowanych edycjach.

Jeśli sprzedawca internetowy oferuje torebkę Louis Vuitton Monogram Multicolor za 500 złotych, jest bardziej niż jasne, że chodzi o podróbkę. Nawet najtańszy dostawca nie oferuje takiego produktu za tak niską cenę. To niemożliwe. Skrajnym przykładem są oryginalne ale kradzione torebki, które sprzedawane są po dużo tańszych cenach. Ale kto by chciał mieć kradzioną torebkę?

Drugim ważnym punktem na który należy zwrócić uwagę są informacje, które sprzedawca udostępnia o produkcie. Bardzo często sprzedawcy podróbek chwalą się tym, że produkty, które oferują, np. Monogram Canvas, Monogram Multicolor czy Monogram Mini Lin są w całości skórzane. Sprzedawcy oryginałów natomiast nigdy nie powiedzą tego, bo np. Tivoli PM z serii Monogram Canvas jest wykonana z bawełny. Wiele torebek jest wykonanych z płótna pokrytego cienką warstwą PVC. Przed zakupem więc warto sprawdzić na stronie Louis Vuitton z czego torebka, która nas interesuje jest wykonana.

To prawidło jednak nie jest aktualne w przypadku np. torebek z kolekcji Epi Leather czy Nomade Leather, których nazwy już posiadają w swojej nazwie słowo „leather“ czyli skórę. One są całe ze skóry.

Ostatni punkt na który zwrócić należy uwagę to ogólne podejście sprzedawcy. Nigdy nie należy wierzyć sprzedawcy, który nie przedstawia wielu wysokiej jakości fotografii produktu, który chce sprzedać. A już na pewno nie wolno wierzyć tym, którzy zdjęcia podbierają ze strony www.louisvuitton.com lub czasopism.

Jestem pewna, że znajdzie się także cała grupa innych możliwości jak być ostrożnym przy kupnie torebki Louis Vuitton. Można zawsze zapytać sprzedawcę w butiku Louis Vuitton o to jak rozpoznać produkt oryginalny.

Przez to też wierzę, że ten artykuł Was uczuli na pewne szczegóły i pomoże uchronić przed kupnem podróbki, które nie tylko degradują twórców produktów Louis Vuitton ale także Was oszukują.

Louis Vuitton vs. Louis Vuitton, czyli jak odróżnić produkt oryginalny od produktu podrobionego. (http://www.luxurymag.pl)

Źródło:

Autorem artykułu jest asi. Artykuł znajdziesz w kategorii torebki i torby.