Style Retro i Vintage są znowu cool!

Style Retro i Vintage są znowu cool!

18 marca 2011, styl lat osiemdziesiątych, retro, moda retro, vintage, moda vintage, ubrania w stylu retro, vintage odzież

Linki sponsorowane

Z pewnością się zorientowałaś, że trendy w modzie w ostatnich latach zbliżają się w kierunku retrovintage stylu. Retro jest teraz wszędzie gdzie spojrzysz. Nowe trendy zawsze są inspirowane modą minionych lat. Ostatnimi czasy retro ukazuje się na wybiegach, retro jest noszone przez gwiazdy, retro wypełnia półki i wieszaki w butikach

Projektanci mody zawsze dla swoich kolekcji czerpali inspiracje z przeszłości i unowocześniali trendy z minionych lat. Robili to tak by odpowiadały aktualnym potrzebom społeczeństwa. Na przykład moda lat osiemdziesiątych, która jest tak w ogóle właśnie trendy, była inspirowana ubraniami z lat czterdziestych, tyle że była wersją bardziej odważną.

Jakie retro jest dzisiaj na topie?

Jak już wspomniałam, w tym roku wracamy do mody lat osiemdziesiątych, do czasów, kiedy włosy i biżuteria były bardzo duże, w których make-up był wyraźny, a buty noszono na wysokim obcasie. Ale bez obaw. Nowe trendy nie są kopią tych minionych. Są to ich nowe, lepsze wersje. Nowa wersja trendów z lat osiemdziesiątych jest bardziej stonowana. Ubrania są skromniejsze, materiały łagodniejsze, kroje są bardziej kobiece a wzory nie są tak geometryczne jak kiedyś. W osiemdziesiątych latach w USA powstał bardzo popularny muzyczny styl hip-hop a także moda z nim związana. Ubrania w tym stylu nosili wyznawcy tej muzycznej subkultury. W dzisiejszych czasach ten styl jest bardzo lubiany szczególnie przez młodzież. Mówiąc o latach osiemdziesiątych nie sposób nie wspomnieć o Michaele Jacksonie, Madonnie czy Prince. Oni także mieli ogromny wpływ na styl ubierania i rozwój mody. Natomiast w tym samym czasie, za Oceanem, w Wielkiej Brytanii narodził się styl punk, co oczywiście również wpłynęło na ówczesną modę. Jak widać wciąż ma on znaczenie w stylu ubierania się. Punk's not dead, przynajmniej nie w modzie.

Style Retro i Vintage są znowu cool! (http://www.luxurymag.pl)Style Retro i Vintage są znowu cool! (http://www.luxurymag.pl)

Tak samo jak i w minionym roku, w tym roku będą popularne ubrania hippie, czy tak zwany bohema styl. Zwiewne szyfonowe i bawełniane bluzki z kwiatowymi wzorami, jasne, szerokie dżinsy w stylu „dzwony“ – przeżywają swój nawrót. Ubrania w stylu lat sześćdziesiątych, które do niedawna były jeszcze popularne, powoli zaczynają ustępować tym podobnym do stylu lat osiemdziesiątych. Jednak jeśli masz takie i uzupełnisz je w odpowiednie modne dodatki – możesz je nosić dalej.

Style Retro i Vintage są znowu cool! (http://www.luxurymag.pl)

Mieszanie różnych stylów, to typowa cecha dla retrovintage. Nie musisz trzymać się sztywnych granic i wytycznych. Możesz mieszać style, kroje, kolory do woli, tak by osiągnąć wymarzony image.

Gdzie kupić ubrania retro i vintage?

Kupić ubranie retro nie jest dzisiaj trudno. Na przykład marki Topshop, H&M lub Mango oferują szeroki wybór tego typu sortymentu (ubrania w stylu retro, vintage, dodatki). W ubraniach tych będziesz w 100% na topie. Nie bój się więc ubrać dżinsowej kurtki, wielkich okularów, koszulki z wytartego materiału i wysokich butów. Będziesz wtedy wyglądać trendy!

Style Retro i Vintage są znowu cool! (http://www.luxurymag.pl)Style Retro i Vintage są znowu cool! (http://www.luxurymag.pl)Style Retro i Vintage są znowu cool! (http://www.luxurymag.pl) Źródła: www.nymag.com , www.topshop.com , www.mango.com , www.blackvoices.comwww.blackplanet.com

Autorem artykułu jest Beáta B.. Artykuł znajdziesz w kategorii pozostałe.