Lacoste - torebki sportowe i eleganckie.

Lacoste - torebki sportowe i eleganckie.

11 marca 2011, perfumy Lacoste, Lacoste, torebki Lacoste, koszulki polo Lacoste, ubrania Lacoste, lacoste.com

Linki sponsorowane

Lacoste – kto by nie znał tej legendarnej marki, która jest związana tak samo z tenisowymi koszulkami jak z symbolem zielonego krokodyla. Lacoste w każdym razie nie jest ukierunkowana jedynie na koszulki. Swoją ofertę wzbogaciła nie tylko w wiele rodzajów ubrań, ale też w perfumy czy modne dodatki. Jednym z najbardziej wyraźnych modnych dodatków, który pełni także praktyczną funkcję, jest torebka. Firma Lacoste produkuje je z w różnych stylach, czy to w sportowych czy bardziej „trendowych“, zawsze jednak precyzyjnie i z doskonałym gustem.

Założycielem marki Lacoste był francuski tenisista Jean Rene Lacoste, który ją założył w roku 1933, po ukończeniu swojej sportowej kariery. Wraz z przyjacielem, Andre Gillierem, założył La Chemise Lacoste i zaczęli projektować i produkować ubrania dla całego tenisowego świata. W sportowym środowisku powstał także sławny symbol zielonego krokodyla, który wynikał z przezwiska samotnego Jeana Rene Lacoste, który otrzymał ją w roku 1923 od amerykańskich dziennikarzy. Jean Rene Lacoste zmarł w wieku 92 lat w 1996 roku. Firmę przejął jego syn Bernard Lacoste.

Lacoste - torebki sportowe i eleganckie. (http://www.luxurymag.pl)

Pierwsze koszulki Lacoste, już dzisiaj zasługą projektanta Ralpha Laurena nazywane koszulkami polo, były klasyczne, białe, szyte z materiału nazywanego pique. Dopiero gdy w roku 1951 koszulki zaczęły być eksportowane do Włoch, ilość wersji pod względem koloru wzrosła. Następnie około 1960 roku, do oferty dodano koszulki w paski, a następnie koszulki polo dla dzieci. 8 lat później Lacoste przedstawiło swoje pierwsze perfumy, po czym stopniowo zaczęło wnikać w rynek USA, Japonii, Australii i innych krajów.

Jak już wspomniałam, poza ubraniami i perfumami, Lacoste produkuje torebki, damskie oraz męskie. Dzisiaj oferuję Wam mały przegląd jednej z kolekcji damskich torebek, które są przez firmę podzielone na 3 grupy: Club (eleganckie ale także na co dzień, bawełniane, skórzane), Sportswear (kolorowe torby na zakupy, małe torebki) a także Sport (popularne torby „na ramię“).

torebki Lacoste 2008

Torebki Lacoste – Kolekcja Club

Lacoste - torebki sportowe i eleganckie. (http://www.luxurymag.pl)

Torebki Lacoste – Kolekcja Sportswear

Lacoste - torebki sportowe i eleganckie. (http://www.luxurymag.pl)

Torebki Lacoste – Kolekcja Sport

Lacoste - torebki sportowe i eleganckie. (http://www.luxurymag.pl) Źródła: www.lacoste.com

Autorem artykułu jest Beáta B.. Artykuł znajdziesz w kategorii torebki i torby.