Bądź elegancka... czyli panie w garniturkach.

Bądź elegancka... czyli panie w garniturkach.

24 marca 2011, żakiet, żakiet i spodnie, żakiet i spódnica, garsonka, kostium, Damskie garnitury, garnitury, spódnice, spodnie

Linki sponsorowane

Elegancki kostium pasuje do każdej okazji. Nazywany jest również garsonką. Kobieta w kostiumie wygląda bardziej elegancko niż w jeansach i koszulce. Piękny kostium wygląda olśniewająco, można go ubrać do pracy, na odwiedziny, różnego rodzaju ważne wydarzenia. Mówiąc krótko – nie stanie się tak, że będzie leżał w szafie nieużywany, dlatego też nie powinno go w Twojej szafie brakować.

Żakiet i spódnica

Połączenie żakietu i spódnicy robi wrażenie, wygląda pięknie i kobieco. Do prostych, wąskich spódnic pasują najlepiej dopasowane żakiety, które sprawiają, że sylwetka optycznie się wysmukla. Do krótkiej spódnicy pasują świetnie żakiety z rękawami na 3/4. Żeby wydłużyć optycznie sylwetkę, możesz ubrać krótki żakiecik i spódnicę aż po pas. Wygląda to naprawdę dobrze. Natomiast jeśli masz piękne nogi, nie bój się do żakietu włożyć krótszej spódnicy, przed kolano. Jeśli chodzi o mini, to rzadko spotyka się je w komplecie z żakietem, są zbyt krótkie na elegancki strój. Nie bój się włożyć bogatej, ozdobionej spódnicy, takie wyglądają dobrze na każdej sylwetce. Nie zapomnij też o tym, że całość ożywić i dopełnić mogą pończochy. Czy w kolorze ciała czy w kolorze kostiumu – to już zależy od Ciebie. Jeśli kostium wydaje Ci się być zbyt nudny, możesz włożyć pończochy z jakimś wzorem. Do spódnic świetnie pasują półbuty. Najlepiej wyglądają te na obcasie. Nie bój się też włożyć do spódnicy kozaczków.

Bądź elegancka... czyli panie w garniturkach. (http://www.luxurymag.pl)

Żakiet i spodnie

Jeśli czujesz się lepiej w spodniach niż w spódnicy – nie szkodzi. I spodnie pasują do żakietu bardzo dobrze. Wybierać możesz z różnych krojów. Dobrze wyglądają spodnie z wysokim bądź też niskim pasem. Wąskie nogawki są bardzo modne, ale jeśli lubisz bardziej swobodny styl – luźne spodnie też będą wyglądać pięknie.

Bądź elegancka... czyli panie w garniturkach. (http://www.luxurymag.pl)

Możesz kupić dwuczęściowy kostium, ale świetne jest to, że na rynku dostępne są też trzyczęściowe kostiumy. Jaki kolor kostiumu? To już zależy od Ciebie, wybierz ten kolor, który Ci się podoba a zarazem pasuje do Twojej urody. Czarny, szary, brązowy – pasują do wszystkiego i wszystkich. Takie kolory ożywić możesz np. odpowiednio dobraną torebką. Pastelowe kolory wyglądają także pięknie. Pod żakietem można nosić ładną koszulę, albo też sweterek czy nawet golf. Żakiet może być bardzo krótki albo i dłuższy (jak np. krótki płaszczyk). Żakiet rzadko posiada wyraźne ozdoby. Jeśli już są, to np. przy kieszeniach czy kołnierzu. Zawsze można dopełnić wygląd większą biżuterią czy apaszką. Poza tym szeroki pas na spódnicy wygląda bardzo dobrze. Może być w kolorze apaszki, czy innego dodatku na szyję, albo też w kolorze kozaczków i torebki. Nie bój się kombinować z kolorami! Do tego typu stroju pasują także skórzane rękawiczki.

Bądź elegancka... czyli panie w garniturkach. (http://www.luxurymag.pl)

Źródło: www.giorgioarmani.com , www.mango.com

Autorem artykułu jest Ivana H.. Artykuł znajdziesz w kategorii odzież damska.