112 każde dziecko zna

Znaleziony temat: 112 każde dziecko zna

Jak przedłużyć profil zaufany i dlaczego jest to ważne?

Profil zaufany to elektroniczny podpis, który pozwala na załatwianie wielu spraw urzędowych przez internet. Dzięki niemu możemy m.in. składać wnioski o różnego rodzaju dokumenty czy podpisywać umowy. Jednakże, profil zaufany ma określony czas ważności i po jego upływie należy go przedłużyć. W tym artykule dowiesz się, jak to zrobić i dlaczego jest to tak ważne.

Przedłużenie profilu zaufanego jest bardzo proste i można to zrobić na kilka sposobów. Pierwszym z nich jest skorzystanie z usługi „Moje konto” na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji. Wystarczy zalogować się na swoje konto, wybrać zakładkę „Profil zaufany” i kliknąć w przycisk „Przedłuż”. Następnie należy podać swój numer PESEL oraz kod SMS, który otrzymamy na podany numer telefonu.

Innym sposobem jest skorzystanie z usługi przedłużenia profilu zaufanego przez bank internetowy. W tym celu należy zalogować się na swoje konto bankowe i wybrać zakładkę „Profil zaufany”. Następnie należy kliknąć w przycisk „Przedłuż” i podać swoje dane.

Dlaczego warto przedłużać profil zaufany? Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Profil zaufany to elektroniczny podpis, który pozwala na załatwianie wielu spraw urzędowych przez internet. Dlatego ważne jest, aby był on aktualny i nie wygasł. W przeciwnym razie nie będziemy mogli korzystać z wielu usług, a także nie będziemy mieli pewności, że nasze dane są bezpieczne.

Podsumowując, przedłużenie profilu zaufanego jest bardzo proste i warto to zrobić, aby mieć pewność, że nasze dane są bezpieczne i że możemy korzystać z wielu usług urzędowych przez internet.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: 112 każde dziecko zna

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Co na pocenie się stóp w butach?

Co na pocenie się stóp w butach?

Spocone stopy mogą powodować dyskomfort i mogą przyczyniać się do wielu problemów, takich jak nieprzyjemny zapach i infekcje grzybicze. Co na pocenie się stóp jest

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.