112 naruciak

Znaleziony temat: 112 naruciak

Jak przedłużyć profil zaufany i uniknąć problemów z ePUAP?

Profil zaufany to narzędzie, które umożliwia nam korzystanie z wielu usług publicznych online. Dzięki niemu możemy załatwić wiele spraw bez wychodzenia z domu, co jest szczególnie ważne w czasie pandemii. Jednakże, profil zaufany ma swoje ograniczenia i wymaga od nas pewnych działań, aby działał bezproblemowo. W tym artykule podpowiemy, jak przedłużyć profil zaufany i uniknąć problemów z ePUAP.

Przedłużenie profilu zaufanego

Profil zaufany ważny jest przez okres 3 lat od daty jego aktywacji. Po tym czasie musimy przedłużyć jego ważność, aby móc dalej korzystać z usług publicznych online. Przedłużenie profilu zaufanego jest bardzo proste i można to zrobić na kilka sposobów:

1. Przez internet – należy zalogować się na stronie ePUAP i wybrać opcję „Przedłuż profil zaufany”. Następnie należy podać swoje dane i wykonać instrukcje na ekranie.

2. Osobiście – można udać się do jednego z punktów potwierdzających tożsamość, gdzie zostanie wykonane zdjęcie do dokumentu i podpis elektroniczny. Lista punktów znajduje się na stronie ePUAP.

3. Przez pocztę – należy wypełnić formularz dostępny na stronie ePUAP i wysłać go wraz z kopią dowodu osobistego na adres wskazany w formularzu.

Jak uniknąć problemów z ePUAP?

Korzystanie z ePUAP może przysporzyć nam wiele problemów, jeśli nie będziemy przestrzegać kilku zasad. Oto kilka wskazówek, jak uniknąć problemów z ePUAP:

1. Nie udostępniaj swojego profilu zaufanego innym osobom. Profil zaufany jest przypisany do naszej tożsamości i nie powinien być udostępniany innym osobom.

2. Nie korzystaj z ePUAP na publicznych komputerach. Publiczne komputery mogą być zainfekowane wirusami, co może spowodować kradzież naszych danych.

3. Nie podawaj swoich danych osobowych na podejrzanych stronach internetowych. Niektóre strony internetowe podszywają się pod ePUAP, aby wyłudzić nasze dane osobowe.

Podsumowanie

Przedłużenie profilu zaufanego jest bardzo proste i można to zrobić na kilka sposobów. Jednakże, korzystanie z ePUAP może przysporzyć nam wiele problemów, jeśli nie będziemy przestrzegać kilku zasad. Dlatego warto pamiętać o tym, aby nie udostępniać swojego profilu zaufanego innym osobom, nie korzystać z ePUAP na publicznych komputerach i nie podawać swoich danych osobowych na podejrzanych stronach internetowych.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: 112 naruciak

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne wpisy

Co na pocenie się stóp w butach?

Co na pocenie się stóp w butach?

Spocone stopy mogą powodować dyskomfort i mogą przyczyniać się do wielu problemów, takich jak nieprzyjemny zapach i infekcje grzybicze. Co na pocenie się stóp jest

0
Would love your thoughts, please comment.x

Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Hot daily news right into your inbox.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.