Męskie mokasyny - elegancki krok w stronę wiosny

Męskie mokasyny - elegancki krok w stronę wiosny

12 maja 2011, męskie mokasyny, mokasyny letnie, zamszowe mokasyny, mokasyny wiosna 2011, buty, mokasyny

Linki sponsorowane

Mokasyny to półbuty, w których człowiek czuje się wygodnie. Należą do kategorii butów szytych. Pochodzą od południowoame­rykańskich Indian, bowiem od nich zapożyczono pomysł w latach trzydziestych, który później nieco ulepszono i puszczono w obieg światowy. W tych czasach wszyscy byli przyzwyczajeni do butów sznurowanych, dlatego też mokasyny na samym początku były uważane za domowe kapcie. Dlatego też cieszyły się ogromną popularnością. Odpadła bowiem konieczność sznurowania a do tego mokasyny były niezwykle ciepłe. Szybko zaczęły być produkowane w przeszywanej formie. Dzisiaj mokasyny uważane są za klasyczne buty, nawet jeśli w niektórych kręgach bardziej lubiane są buty sznurowane.

Męskie mokasyny - elegancki krok w stronę wiosny (http://www.luxurymag.pl)

Mokasyny chronią stopy przed zimnem i deszczem. Najwyższej jakości mokasyny są produkowane z prawdziwej skóry, która gwarantuje wygodę i doskonałą ochronę przez zewnętrznymi wpływami. Oczywiście mokasyny powinny mieć swoje miejsce w męskiej garderobie. Wielką wygodą jest elegancja połączona z wszechstron­nością.

Męskie mokasyny - elegancki krok w stronę wiosny (http://www.luxurymag.pl)

Typy mokasynów

Mokasyny czarne

Czarne mokasyny pasują do szarych ubrań w kratkę z jednokolorową jasną koszulą. Do tego pasuje jednokolorowy krawat, np. w ciemnoniebieskim kolorze. Alternatywą mogą być mokasyny brązowe.

Prawdziwe mokasyny

Lekkie letnie mokasyny z cienką podeszwą możesz kupić w jakimkolwiek kolorze, zależy od Twojego gustu. Do takich mokasynów pasuje koszulka polo bądź lekka koszula połączona z lnianymi spodniami w odcieniach, które można połączyć. Nie popełnisz błędu jeśli połączysz mokasyny z jasnymi bawełnianymi ubraniami czy bermudami. W gorące dni docenisz możliwość noszenia mokasynów bez skarpetek i bez obaw, że popełnisz faux pas. Dlatego też pasują na każdą okazję, tym bardziej na wakacje.

Zamszowe mokasyny

Zamszowe mokasyny są kolejną alternatywą. W przypadku tych mokasynów, tak samo jak w przypadku innych, bardzo ważna jest kombinacja kształtu nogawek i kształtu butów. Szerokie nogawki pasują do szerokich mokasynów, a wąskie nogawki do wąskiego szpica butów.

Wiosenny trend – mokasyny ze sznurówką

Męskie mokasyny - elegancki krok w stronę wiosny (http://www.luxurymag.pl)

Jeśli chcesz być wiosną modny, kup sobie mokasyny ze sznurówką. Najlepsze są te, w których sznurówka jest ułożona wzdłuż lini całego buta a na przedniej stronie tworzy węzełek.

Źródło: www.polyvore.com

Autorem artykułu jest Jana A. Artykuł znajdziesz w kategorii buty, obuwie oraz sekcji moda i wiosna, letnie modne trendy i jesienne modne trendy.