Zakupy w Londynie

Zakupy w Londynie

29 maja 2011, Zakupy w Londynie, Londyn

Linki sponsorowane

Nie bez powodu Londyn należy wraz z Paryżem, Nowym Yorkiem i Milanem do głównych miast mody. Dla każdego z tych miast jest coś typowego. Dla Paryża elegancja, dla Nowego Yorku wyjątkowość, dla Milanu luksus a dla Londynu styl. W Londynie narodził się punk, bardzo duży udział wzięła w tym brytyjska projektantka Vivienne Westwood. Z Londynu pochodzą także jedne z największych ikon dzisiejszej mody jak np. Alexa Chung, Kate Moss lub Peaches Geldof. Chcesz być stylowa jak oni?

Zakupy w Londynie (http://www.luxurymag.pl)

Dlaczego jechać na zakupy do Londynu?

Jest na to prosta odpowiedź. Zakupy w Londynie opłacą się głównie tym, którzy kochają zakupy ale nie mają za wiele pieniędzy. Szokiem dla niektórych mogą być śmiesznie niskie ceny w porównaniu z polskimi cenami, za co odpowiada nie tylko spadająca wartość funtów, ale też wysokie ceny w Polsce. W obniżkach w londyńskich sklepach nie są niczym dziwnym obniżki o 80–90% o których u nas możemy sobie jedynie pomarzyć.

Zakupy w Londynie (http://www.luxurymag.pl)

Gdzie iść? Dla zwykłych śmiertelników najlepszym miejsce na zakupy jest Oxford Street, główna ulica zakupowa w Londynie. Ma kilka kilometrów długości i jest bardzo hojnie obłożona różnymi sklepami – w większości z ubraniami, butami czy dodatkami. Spotkać tam można również sklepy z książkami, kosmetykami lub domy handlowe w których znajdzie się naprawdę wszystko. Do najbardziej znanych brytyjskich marek należy Topshop. U nas Topshop to małe sklepy, z bardzo ograniczoną ilością asortymentu. Na Oxford Street znajdziesz pięciopiętrowy dom, w którym znajdziesz nie tylko całą kolekcję Topshop, ale też oszczędzisz 1/3 pieniędzy. Tak samo w przypadku bardzo znanych marek, takich jak H&M, Zara itp. Tak samo jak w innych sklepach, znajdziesz w nich egzemplarze, których u nas nie dostaniesz.

Zakupy w Londynie (http://www.luxurymag.pl)

Ulicą odpowiednią dla ciut bogatszych osób jest Bond Street, na której znajdziesz butiki wszystkich znanych marek, a jeśli nie masz pieniędzy możesz tam zajrzeć by popatrzeć i poobserwować. Bardzo ważnym miejscem na tej ulicy jest znany na całym świecie dom handlowy Harrods. Jest to wręcz „miasto w mieście“. Zajmuje niewiarygodnie dużą powierzchnię, a można w nim znaleźć najbardziej luksusowe sklepy sławnych marek. Jeśli chcesz jedynie oglądać nie możesz jednak zapomnieć o odpowiednim stroju. Nie powinnaś wchodzić do tego domu handlowego w wytartych dżinsach, koszulce czy krótkich, sportowych spodenkach. Przed wejściem musisz też zdjąć plecak.

Zakupy w Londynie (http://www.luxurymag.pl)Zakupy w Londynie (http://www.luxurymag.pl)

Jedną z części Londynu jest ulubiony Camden town na północy miasta. Jest rajem wszystkich miłośników vintage, szczególnie młodych ludzi, studentów, turystów. Według ludzi, Camden town jest miejscem największej koncentracji retro produktów w Londynie a właściwie w całej Europie. Camden town jest pełen sklepików, każdy z nich ma swoją specjalizację. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy wszystkich czasów, nie brakuje tu sukienek w wiktoriańskim stylu, ubrań z lat 20-tych, lub sukienek w stylu pin-ups. Podobnie jest z Portbello. Znajdziesz tam pełno sklepików, antykwariatów lub butików z czy to vintage czy nowoczesnymi produktami.

Zakupy w Londynie (http://www.luxurymag.pl)

Uważaj na wielkość butów i ubrań. W Wielkiej Brytanii są inne zasady ustalania wielkości. Rozmiar 36 oznaczany jest jako 8, 38 jako 10, 40 jako 12 itd. Jeśli masz troszkę nietypową postawę, nie musisz się bać. Znajdziesz tu bowiem od rozmiaru 30 do rozmiaru 48. Buty oznaczane są od 3 do 9.

Zakupy w Londynie (http://www.luxurymag.pl)

Najdroższą inwestycją dla Ciebie jeśli chodzi o zakupy w Londynie jest bilet do Londynu, ale i to Cię finansowo nie wykończy. Jeśli kupisz bilet w promocji, możesz lecieć tam już za 200 złotych. Biorąc pod uwagę to ile zaoszczędzisz na ubraniach i frajdę z zakupów w Londynie.. może warto?

Źródła: polyvore.com, tamsinlondon.com

Autorem artykułu jest Katka J.. Artykuł znajdziesz w kategorii podróże, wakacje, urlop oraz sekcji moda i wiosna, letnia moda, trendy w modzie na jesień i trendy w modzie na zimę.