Marki odzieżowe z Włoch

Marki odzieżowe z Włoch

26 maja 2011,

Linki sponsorowane

Smakoszom w temacie Włoch opowiada się o ich barwnej i wyjątkowej kuchni, miłośnikom mody – o Włochach jako kraju pełnym znanych na całym świecie, doskonałych projektantów i ich marek. Nazwiska jak Giorgio Armani, Dolce&Gabbana, Gucci czy Prada znane są nie tylko przez specjalistów od mody, ale też zwykłych ludzi. Miasto Milan stało się mekką mody, w której dwa razy do roku ma miejsce przegląd projektów najlepszych projektantów. Na tydzień mody w Milanie dostają się tylko zaproszeni, wybrani. Reszta, czyli my, musimy czekać aż ukażą się w internecie lub czasopismach fotki i reportaże.

Marki odzieżowe z Włoch (http://www.luxurymag.pl)

Włosi z miłością do mody się już rodzą. Bardzo dbają o to co wkładają na siebie. Może właśnie dlatego to w tej ziemi rodzą się modne marki, które należą do tych najbardziej znanych na świecie. Włoskie ubrania są luksusowe, pełne stylu. Poznajmy więc wspólnie nazwiska, które już od wielu lat tworzą modę a ich wytwory są dziełami sztuki.

Marki odzieżowe z Włoch (http://www.luxurymag.pl)

Artysta z tragicznym końcem

Nie zawsze projektanci mają szczęśliwy koniec. Typowym przykładem jest Gianni Versace, mężczyzna który nie krył się z tym, że jest homoseksualistą i że to mu w karierze projektanta mody pomagało. Potrafił w każdy model ubrania włożyć coś z erotyki, seksualności. Gianni Versace był uznawany na całym świecie, jego modele ubrań nosiły największe gwiazdy Hollywood a jego imperium zarabiało miliony. W 1994 roku przyszedł smutny i trudny moment jego kariery. Lekarze diagnozowali u niego raka. Mimo tego wrócił do swej pracy i wciąż projektował. Jego dorobek pełny jest niezapomnianych przeglądów mody i kreacji. Jego karierę i życie ukończył w 1997 roku dwoma strzałami w głowę Andrew Cunanan. Co spowodowało, że zabrał on światu tego geniusza? Do dzisiaj nikt tego nie wie.

We dwoje łatwiej

Wracamy do Milanu, któremu możemy podziękować za to, że dał światu najsławniejszy duet – Dolce&Gabbana. Właśnie w Milanie po pierwsze spotkali się dwaj geniusze, doskonali projektanci Domenico DolceStefano Gabbana. Dzisiaj należą wraz ze swoimi butikami na całym świecie do ikony włoskiej i światowej mody.

Marki odzieżowe z Włoch (http://www.luxurymag.pl)

Zapisane w księdze rekordów Guinnessa

Jeśli już mówimy o najbardziej cenionych markach włoskich, nie możemy zapomnieć o tej, która najwięcej zarobiła. Uwierzycie, że jest nią dom mody Gucci? O jego jakości, oryginalności i luksusu opowiada zapis w księdze rekordów Guinnessa, do której dostał się dzięki najdroższym dżinsom na świecie. Ten rekord był 7 lat później, w 2005 roku pokonany przez firmę Levi Strauss&Co.

Jego ubrania nosi cały Hollywood

Jeśli mamy nazywać największych twórców męskiej mody, to bez wątpienia jest nim Giorgio Armani. Po tym jak Richard Gere pokazał się w filmie „Amerykański żigolak“ w ubraniu Giorgio Armani, rozpoczął się sukces tej marki w USA. Giorgio Armani możliwe że uratował też wiele młodych żyć, ponieważ jako pierwszy projektant mody odmówił zatrudniania zbyt chudych, anorektycznych modelek.

Marki odzieżowe z Włoch (http://www.luxurymag.pl)

Modne marki z Włoch mają oczywiście o wiele bardziej sławnych zastępców… ale gdybyśmy zaczęli wymieniać, ten artykuł nie miałby końca.

Źródła: Thinkstock, www.polyvore.com