Mała czarna / Sukienki, które nigdy nie wyjdą z mody!

Mała czarna / Sukienki, które nigdy nie wyjdą z mody!

30 września 2011, Chanel, Coco Chanel, sukienki koktajlowe, sukienki wieczorowe, mała czarna, małe czarne, sukienki koktajlowe 2011, sukienki koronkowe

Linki sponsorowane

Mówi się, że w garderobie każdej kobiety nie powinno zabraknąć kilku podstawowych klasycznych ubrań – przeważnie chodzi o dżinsy, białą koszulkę (na wolny czas) a także o sukienkę koktajlową (chodzi o wyjątkowe okazje). I gdy za podstawę szafy uważamy każdy coś innego, „małe czarne“ są społecznie obowiązującym dogmatem. W różnych wielkościach, krojach wciąż zachowują swój wyjątkowy styl i wyglądają zmysłowo. Jeśli jeszcze sukienki koktajlowej nie posiadasz, możesz inspirować się tym artykułem. Damską sukienkę w czarnym kolorze wykorzystasz w jakiejkolwiek porze roku, a do tego sezon imprezowy zbliża się coraz bardziej.

Dwa klejnoty krótkich sukienek wieczorowych – Ludot Didier a Coco Chanel

Z pojęciem krótkich sukienek wieczorowych łączą się dwa nazwiska autorytetów świata mody. Wiadomo, że sukienki koktajlowe można dostać u wszystkich producentów marek odzieżowych, aczkolwiek dla mnie genialne są te od Ludot Didier. Swoją własną markę stworzył w 1999 roku gdy skupił swą pracę na lini małych wieczorowych sukni.

Nie można też ominąć twórczyni sukienek koktajlowych czyli Coco Chanel, która je pierwszy raz przedstawiła w 1926 roku. Jej krótkie wieczorowe sukienki są znane jako czarne, z długimi rękawami, sięgające do kolan. Mówiąc krótko – jest to niestarzejąca się klasyka, która nigdy nie straci swojego czaru.

Mała czarna / Sukienki, które nigdy nie wyjdą z mody! (http://www.luxurymag.pl)

Za osobistość, której najbardziej służyły sukienki koktajlowe, uważam Edith Piaf. Gdy zobaczyłam jej fotkę w pewnym magazynie, wyglądała po prostu bosko.

Gdzie kupić sukienkę koktajlową?

Prawie każdy butik z modą na wyjątkowe okazje oferuje sukienki wieczorowe, w tym sukienki koktajlowe. Oczywiście luksusowe domy, jak np. Dior czy Armani oferują coś niebanalnego i posiadającego najwyższą jakość, niestety za to trzeba dużo zapłacić. Inspiracji można szukać też w internecie, ale trzeba uważać. Najlepiej „małą czarną“ przymierzyć zanim się ją kupi. W każdym razie bogatą inspirację może tworzyć sklep internetowy www.milanoo.com

Mała czarna / Sukienki, które nigdy nie wyjdą z mody! (http://www.luxurymag.pl)

Wyjątkowość krótkich, czarnych wieczorowych sukienek kryje się także w ich możliwościach wykorzystania w wielu sytuacjach. Wystarczą odpowiednie dodatki i nie musisz bać się ich ubrać do pracy, na miasto (gdy chodzi o proste sukienki) lub wykorzystać jako letnią sukienkę.

Mała czarna / Sukienki, które nigdy nie wyjdą z mody! (http://www.luxurymag.pl)

Wciąż zmysłowa koronka

Nie bój się spróbować czegoś odważniejszego. Koronka jest wciąż modna i wygląda bardzo seksownie. Doskonale ozdobi każdą sukienkę. .<> Mała czarna / Sukienki, które nigdy nie wyjdą z mody! (http://www.luxurymag.pl)

Podobnie jak koronka, wciąż uwagę przyciągają plisowane sukienki. Często nadają szkolnego, grzecznego wyglądu, ale w postaci czarnej sukienki koktajlowej budzą lekko kokieteryjny klimat.

Mała czarna / Sukienki, które nigdy nie wyjdą z mody! (http://www.luxurymag.pl)

Źródła: www.milanoo.com, www.shopstyle.com, Hemera / Thinkstock

Autorem artykułu jest Milena M.. Artykuł znajdziesz w kategorii odzież damska oraz sekcji trendy w modzie na wiosnę, trendy w modzie na lato, jesienna moda i moda i zima.