Legendarne perfumy, które spowodowały rewolucję

Legendarne perfumy, które spowodowały rewolucję

27 lutego 2012, eleganckie perfumy, damskie perfumy, legendarne perfumy, perfumy unisex, Opium, Yves Saint Laurent, J'adore, Dior, Chanel, N°5, Thierry Mugler, Angel, Shalimar, CK One, Tresor Lancome

Linki sponsorowane

Chanel N°5

Legendarne perfumy, które spowodowały rewolucję (http://www.luxurymag.pl)Najsławniejszym z rewolucyjnych perfum były bez wątpienia Chanel N°5. Coco Chanel chciała dać kobietom coś zupełnie nowego, coś co je zdefiniuje a zarazem uwolni. Jej wyobrażenie urzeczywistnił Ernest Beaux. Legenda mówi, że Coco zaakceptowała jego piątą próbę i dlatego też perfumy zyskały nazwę Chanel N°5. W 1922 roku, czyli w roku ukazania się Chanel N°5 perfumy te spowodowały rewolucję. Do tego czasu kobiety pachniały kwiecistymi esencjami lub mogły sięgnąć do ciężkich pełnych jaśminu i zwierzęcego piżma zapachów, a perfumy Chanel N°5 na zawsze to zmieniły. Perfumy te zawierają ponad 80 składników, a najwyraźniejsze w nich są jaśmin, róża, ylang ylang, wanilia, ambra.

Chanel N°5 przyniósł zmianę też w sposobie nanoszenia perfum. Dzisiaj automatycznie nanosimy perfumy za uszami, na nadgarstek i szyję. Jednak to Coco Chanel wymyśliła, że właśnie tam miałoby się nanosić perfumy. Marylin Monroe, która była twarzą tych perfum, mówiła, że chodzi spać ubrana jedynie w Chanel N°5. Chanel N°5 był ulubionymi perfumami nie tylko Marylin Monroe, ale także innych gwiazd, np. Catherine Deneuve, Nicole Kidman czy Audrey Tatou, która zagrała nawet Coco Chanel w biograficznym filmie. Aczkolwiek nie tylko gwiazdy kochają perfumy Chanel N°5. Perfumy wciąż są najbardziej lubianymi i najczęściej kupowanymi. Co 30 sekund zostaje kupiona gdzieś na świecie buteleczka Chanel N°5.

Shalimar – Guerlain

Shalimar od marki Guerlain to perfumy z najpiękniejszą historią w historii wszystkich perfum. Powstały one w 1925 roku jako cześć Jacquese Guerlaina wobec niemijającej miłości cesarza Šáhdžahánem i jego żony Mumtaz Mahal, którzy pobrali się, gdy cesarz miał 15 a jego żona 14 lat. Od pierwszej chwili stali się nierozłączalni. Żona cesarza urodziła mu trzynaścioro dzieci, a przy porodzie czternastego – zmarła, w wieku 39 lat. Cesarz na jej pamiątkę postawił Taj Mahal, który uważany jest za jedną z najpiękniejszych budowli na świecie. Historia tej niezniszczalnej miłości tak inspirowała Jacquese Guerlaina, że stworzył orientalne perfumy, zawierające np. tony jaśminu, róży, wanilii. Perfumy te cieszą się popularnością już prawie 90 lat.

Legendarne perfumy, które spowodowały rewolucję (http://www.luxurymag.pl)

Opium – Yves Saint Laurent

Jednym z perfum, które spowodowały rewolucję – były perfumy Opium od Yves Saint Laurent. Przy ukazaniu się na rynku w 1977 roku, Yves Saint Laurent mówił o uczuciu, które opanowuje człowieka gdy zaczyna beznadziejnie kochać i pożądać. Ten ciężki i zmysłowy zapach, który wtedy szedł absolutnie przeciwnie do prądu trendów w perfumach, spowodował istną rewolucję. Perfumy te to kontakt paczuli, wanilii, jaśminu, bergamotu i mandarynek i do dzisiaj są jednymi z najczęściej sprzedawanych na świecie.

Legendarne perfumy, które spowodowały rewolucję (http://www.luxurymag.pl)

J’Adore – Dior

Ten, kto choć raz poczuł zmysłowy zapach J’Adore, już nigdy nie będzie chciał innych perfum. Od wprowadzenia tego zapachu na rynek minęło już 12 lat, a popularność tych perfum wciąż wzrasta. Na pewno jest najbardziej popularnym zapachem domu mody Dior, który go wytworzył i zamknął w pięknym, szklanym flakonie zdobionym złotem, który przypomina swoim kształtem klepsydrę – lub kształty doskonałego, damskiego ciała. W środku flakonu skrywa się zmysłowy koktajl mandarynek, orchidei, fiołków, śliwek i ostrężyn. Powąchaj a pokochasz J’Adore.

Legendarne perfumy, które spowodowały rewolucję (http://www.luxurymag.pl)

Trésor – Lancôme

W 1990 roku kosmetyczna firma Lancôme stworzyła perfumy Tresor, które cieszyły się największą popularnością w ostatniej dekadzie minionego wieku, aczkolwiek w ostatnich latach dzięki różnym wariantom – znowu dostaje się do łask i przewyższa pod względem popularności inne perfumy. Perfumy Tresor to orientalny zapach, z elegancką kompozycją róży, moreli, konwalii, jaśminu, jantaru, sandałowego drzewa, piżma, wanilii i innych składników.

Legendarne perfumy, które spowodowały rewolucję (http://www.luxurymag.pl)

Angel -Thierry Mugler

Do innych przełomowych perfum należą np. perfumy Angel od Thierry Muglera. Perfumy przedstawione zostały w 1992 roku i rozpoczęły całkowicie nową erę. Do tej port perfumy pachniały kwiatami, owocami, drzewami. Angel jednak przyniósł coś zupełnie innego. Pachnie bowiem czekoladą, karmelem, wanilią i bergamotką. Oryginalny, fioletowy flakon w kształcie gwiazdy, który da się dopełniać, był także rewolucyjną rzeczą.

Legendarne perfumy, które spowodowały rewolucję (http://www.luxurymag.pl)

CK One – Calvin Klein

W moim artykule o najbardziej rewolucyjnych zapachach, nie może zabraknąć CK One od Calvina Kleina. Te pierwsze perfumy unisex były przedstawione na rynku w 1994 roku, a twarza tych perfum stała się gwiazda mody Kate Moss. Chodzi o największą światową kampanię perfum od zawsze. Zapach odzwierciedla trendy w modzie, takie jak grunge, minimalizm i czarno białe fotki. CK One to prowokacyjny zapach, który łączy kobietę i mężczyznę. Jest to zapach eteryczny, odświeżający, skrywający tony bergamotki, kardamonu, ananasa, papai oraz zielonej herbaty.

Legendarne perfumy, które spowodowały rewolucję (http://www.luxurymag.pl)

Źródła: www.parfemy.cz, www.perfume.com

Autorem artykułu jest Beáta B.. Artykuł znajdziesz w kategorii perfume i kosmetyki.