Buty na granicy użyteczności? Dzieło sztuki czy wariactwo?

Buty na granicy użyteczności? Dzieło sztuki czy wariactwo?

8 lutego 2012, piekło mody, buty, wysokie buty, obuwie

Linki sponsorowane

Już wiele razy moda pokazała, jak bardzo może zmieniać i wpływać na świat, nasze myślenie i działanie. Jak potrafi przesuwać granice między tym co można, a czego nie można, lub między tym co jest niegustowne a tym, co jest gustowne, lub też między tym co można nosić albo nie można. Wciąż nam to ukazuje. W przypadku obuwia te granice przesuwają się bardzo szybko, dlatego nikogo dzisiaj nie zaskoczą 16centymetrowe obcasy lub ogromne platformy.

Jako wielka miłośniczka pięknych butów, zachwycałam się tutaj wielokrotnie nad różnymi butami. Dzisiaj jednak chcę zaoferować trochę inny artykuł niż zwykle – artykuł o butach, które się trochę różnią od tych, które codziennie widzimy i nosimy bez strachu, że złamiemy sobie nogę. Buty te różnią się tak kolorami, jak formą i detalami. Niektóre z nich są oryginalne, pomysłowe, bardzo ekstrawaganckie, ale przy niektórych muszę zapytać „czy da się w ogóle w tym chodzić“? Tak, we wszystkich butach w tym artykule da się chodzić, mimo że nie wyglądają czasem na takie.Przynajmniej tak obiecują producenci.. Nie chodzi jednak o żadne eksperymenty typu kozaki wyglądające jak nogi konia – te bowiem nadają się jedynie do muzeum.

To co da się nosić według jednych, nie da się nosić według innych. Pewnie nieraz Twoje koleżanki, przyjaciółki, sąsiadki noszą buty na ogromnym obcasie – a Ty albo kręcisz głową, albo podziwiasz je za odwagę i nieraz umiejętność noszenia tych butów – co jest w wielu przypadkach konieczne. Swoje mogłyby powiedzieć na ten temat modelki, które na pokazach mody mają co robić, aby nie spaść z niektórych dzieł sztuk projektantów. Przypomnijcie sobie sławny pokaz mody Prada na którym modelki padały na wybieg z wysokich butów jak gruszki z drzewa na ziemię. Fantazja niektórych projektantów, np. Gareth Pugh lub Alexander McQueen nie zna granic a ich buty nie przypominają normalnych butów. Oczywiście w większości przypadków chodzi o modele z kolekcji Haute Couture, których nie da się nosić bez poprawek. Popatrzmy więc wreszcie na buty o których mowa.

Buty na granicy użyteczności? Dzieło sztuki czy wariactwo? (http://www.luxurymag.pl)Buty na granicy użyteczności? Dzieło sztuki czy wariactwo? (http://www.luxurymag.pl)Buty na granicy użyteczności? Dzieło sztuki czy wariactwo? (http://www.luxurymag.pl)

Źródło: www.polyvore.com

Autorem artykułu jest Beáta B.. Artykuł znajdziesz w kategorii alternatywna moda i buty, obuwie.