Damskie puchowe kurtki 2012

Damskie puchowe kurtki 2012

16 lutego 2012, kurtki damskie, puchowe kurtki, kurtki zimowe, ciepłe kurtki, asos, Ralph Lauren

Linki sponsorowane

Zima co prawda powinna już dobiegać końca, ale wciąż jest zimno, szczególnie rano i wieczorem. Dlatego też trzeba postawić na to, co nas najlepiej chroni przed zimnem i wiatrem, czyli puchowe kurtki.

Doskonała puchowa kurtka nie tylko chroni przed nieprzyjemną pogodą, ale także nie ogranicza ruchów, jest wygodne, nowoczesna, atrakcyjnie wygląda, jest dobrze dopasowana. Z racji tego, że prawdziwe kurtki puchowe (wypełnione pierzem) są drogie, miałyby być używane i na co dzień i do sportowych aktywności. Aby tak było muszą być odporne na deszcz, wiatr i innym niekorzystnym warunkom. To wszystko zapewnią pióra hęsi.

Puchowe kurtki są nieocenione przy noszeniu w mroźne dni, ale często w nich człowiek wygląda jak niedźwiadek lub maskotka Michelin. Na szczęście niektórzy projektanci stworzyli takie kurtki puchowe, które nie wyglądają jak napompowane.

Ralph Lauren

Damskie puchowe kurtki 2012 (http://www.luxurymag.pl) Damskie puchowe kurtki 2012 (http://www.luxurymag.pl) Damskie puchowe kurtki 2012 (http://www.luxurymag.pl)

Jak nosić puchową kurtkę?

Wokół karku obwiąż szal, który jest tak długi by sięgał końcom kurtki. Optycznie wydluży to ciało.

Gdy się ociepli, możesz puchową kurtkę nosić rozpiętą, dopełnić ją chustą.

Damskie puchowe kurtki 2012 (http://www.luxurymag.pl)

asos

Innym doskonałym dodatkiem, który jest praktyczny – jest wełniana czapka, którą można pod względem koloru i wzoru dopasować do rękawiczek i torebki.

Fantastycznie prezentują się puchowe kurtki z wysokim kołnierzem, które dodatkowo efektywnie zagrzeją Cię. Wyglądają o wiele bardziej elegancko w porównaniu do wariantów z kapturem.

Damskie puchowe kurtki 2012 (http://www.luxurymag.pl)

Do krótkich puchowych kurtek pasują śniegowce.

Jak czyścić puchową kurtkę

Damskie puchowe kurtki 2012 (http://www.luxurymag.pl) Damskie puchowe kurtki 2012 (http://www.luxurymag.pl)

Puchowej kurtki nigdy nie pierz w pralce, bowiem tak mogłabyś ją zniszczyć. Kurtka się skurczy, będzie wyglądać okropnie i nie będzie posiadać już swoich właściwości. Najlepiej jeśli poradzisz się w sklepie lub przeczytasz na metce kurtki. Na metce powinny się bowiem znajdować symbole dotyczące czyszczenia. Może stać się tak, że piórka zaczną wystawać z kurtki, wynika to z faktu niekoniecznie złego pierza, ale z użycia niewłaściwego materiału. Taka kurtka niestety wytrzyma tylko jeden sezon – ale przynajmniej nie będziesz musieć rozwiązywać problemu z czyszczeniem.

Źródła: www.polyvore.com, www.asos.com, www.ralphlauren.com

Autorem artykułu jest Jana A.. Artykuł znajdziesz w kategorii odzież damska oraz sekcji zimowa moda.