Suknie wieczorowe na oficjalne imprezy

Suknie wieczorowe na oficjalne imprezy

1 marca 2011, suknie wieczorowe, sukienki koktajlowe, długie suknie

Linki sponsorowane

„Formalne wieczorowe ubrania“ oznaczają dla każdego coś innego. Na szczęście istnieją pewne społeczne i kulturowe prawidła, które mówią co dokładnie nosić na dane okazje. Każda kobieta chce być piękna i odpowiednio ubrana. Odpowiednie ubranie to te, które ukazuje szacunek do siebie, innych uczestników a także samego wydarzenia.

Funkcje

Funkcją oficjalnego ubrania jest prezentacja. Mimo tego że słowo „oficjalne“ jest zwykle kojarzone z małymi czarnymi a także smokingami tego samego koloru, nie musicie jednak tego ściśle przestrzegać. Zasada jest jedna- w każdym przypadku należy trzymać się jednokolorowych ubrań, najlepiej ciemnych stonowanych kolorów – chociaż czasami i perłowe (na zdjęciu) nie wyglądają źle. Kolory, które ożywią strój będą wykorzystane w ramach dodatków i biżuterii. W każdym razie należy zachować umiar.

Suknie wieczorowe na oficjalne imprezy (http://www.luxurymag.pl)

Wygląd

Oficjalne wieczorowe suknie są przeważnie długie aż do ziemi, często na nich można znaleźć koronki, taftę czy skomplikowane hafty w ciemnym kolorze. Wszystko jest uzupełnione elegancką fryzurą, biżuterią, spinkami do włosów i małą torebką.

Suknie wieczorowe na oficjalne imprezy (http://www.luxurymag.pl)Suknie wieczorowe na oficjalne imprezy (http://www.luxurymag.pl)

Rodzaj

Suknie nie zawsze muszą mieć długość aż do ziemi. Jeśli byliście zaproszeni na pół-formalną imprezę, suknia może mieć długość do kostek lub kolan. Jeśli na zaproszeniu znajdziemy znak white tie możemy być pewni, że chodzi o bardzo formalne i eleganckie przyjęcie, dlatego lepiej wybrać długą suknię, do tego odpowiednią pelerynę czy żakiet, wieczorowe rękawiczki oraz eleganckie klejnoty. Kolor, krój, głębokość dekoltu i dodatki zależą od Was. Tie black pozwala na krótkie koktajlowe sukienki, małe czarne lub aksamitne długie suknie odpowiednie na oficjalne wieczory. W tym przypadku można pozwolić sobie też na kostium ze spodniami, jednak nie można zapomnieć wtedy o obcasach.

Suknie odpowiednie na przyjęcia typu BLACK TIE

Suknie wieczorowe na oficjalne imprezy (http://www.luxurymag.pl)

Dodatki

Pasować będą Wam prawdziwe lub sztuczne perły, ale jeśli już je założycie, musicie je też włożyć w ramach bransoletki i kolczyków.

Biżuteria z cyrkoniami jest bardzo lubiana, dodaje wyglądu księżniczki. Wyjątkowo pięknie prezentują się naszyjniki i bransoletki gdy są w tym samym stylu. Nie musicie bać się ozdób we włosach, np. w postaci spinek z cyrkoniami, diademu czy „korony“.

Wieczorowe rękawiczki wymagają jednego prawidła: długie rękawiczki przy długiej sukni, krótkie rękawiczki przy krótkiej sukience.

Na zakończenie jeszcze przypomnę, że buty z pasków nie znoszą pończoch. Ale to już zapewne wiecie.

Źródło: www.polyvore.com

Autorem artykułu jest Jana A. Artykuł znajdziesz w kategorii odzież damska.